Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
سه شنبه, 29 خرداد 1403
ثبت نام
صفحه اصلی  >  آخرین اخبار  >  آخرین اخبار سینمای ایران  >  جزییات آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر از زبان کارگردان مراسم
جزییات آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر از زبان کارگردان مراسم

 

«محمد حمیدی مقدم»، کارگردان مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر جزئیات این مراسم را تشریح کرد.

alt


«محمد حمیدی مقدم»، کارگردان مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر جزئیات این مراسم را تشریح کرد.

«محمد حمیدی مقدم»، کارگردان مراسم افتتاحیه و اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: مهمترین بخش اختتامیه در هر وضعیتی اهدای جوایز آن است. امسال برخلاف سال قبل که مراسم اختتامیه در تالار وحدت برگزار شد، این مراسم در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد که ظرفیت 1700 نفری دارد، برگزار می شود.
وی افزود: در بحث استقبال از میهمانان همان طوری که در مراسم افتتاحیه جشنواره و همین طور در مراسم اختتامیه بخش بین الملل دیدید، ما مسیری را برای ورود فیلمسازان و عوامل فیلم ها طراحی کردیم. در مراسم افتتاحیه و اختتامیه بین الملل با توجه به میهمانانی که داشتیم یک طراحی صحنه فاخر، کلاسیک و معماری کاملا ایرانی را انتخاب کردیم. 

اجزاء و المان های مدرن آرام آرام در دکور دوم در اختتامیه بین الملل سرایت کرد و در اختتامیه سینمای ایران کاملا شکل مدرن به خود می گیرد، یعنی ما دیگر دکورهای حجیم نداریم و به دلیل وجود خود سالن، کاملا از امکانات دیجیتال و خود عنصر تصویر بهره می گیریم. این کار توسط تیم مجرب گرافیست و ویدیو گرافیک انجام می شود که چیزی حدود یک ماه روی آن کار شده است. در واقع کسانی که وارد سالن می شوند از لحظه ورود کاملا با تصویر گره می خورند.

حمیدی مقدم اضافه کرد: برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است که بخش بیرونی‌مان بسیار متفاوت است. دو سال است که حرکت جدیدی را از جشنواره سی‌ام آغاز کردیم و آن استقبال از هنرمندان سینمای ایران است که در بخش افتتاحیه کوچه انقلاب بسیار خوب به نتیجه رسیده است. کوچه انقلاب فضایی بود که محترمانه فیلمسازها و گروه‌های اصلی تاثیرگذار در خلقت یک فیلم مورد استقبال ویژه ای قرار می‌گرفتند که این کار از سال پیش شروع شد و امسال کامل‌تر شد؛ ضمن اینکه در سال‌های قبل برنامه ریزی ها به این شکل نبود؛ به عنوان مثال، شاید به آنها کارت نمی رسید، شاید در مراسم افتتاحیه شرکت نمی‌کردند و تنها کارگردان فیلم مورد توجه قرار می گرفت اما از سال قبل یک سری از کارها را انجام دادیم و فعالیت هایی در زمینه فضاسازی بیرونی قبل از مراسم داشتیم که این خود اتفاق بزرگی بود. تصاویری در کوچه انقلاب که برای مراسم استقبال بود، در لابی ها و در طول سالن پخش می شد. امسال خوشبختانه 110 میهیمان خارجی با استقبال خوبی وارد جشنواره ما شدند و در کمترین زمان ممکن مراسم را دیدند و حالا همین کار را برای مراسم اختتامیه اصلی انجام می دهیم که کار بسیار سختی است. تمام کاندیدای بخش سودای سیمرغ، بخش مستند و گروه های داوری و انتخاب همه با همین ویژگی و همین فضای استقبالی وارد برج میلاد می شوند و از یک فضای طراحی شده و پس از استقبال دبیر جشنواره وراد سالن می شوند. عکاس ها و فیلمبردارها می توانند از آنها عکس بگیرند تا به سمت سالن اصلی راهنمایی شوند. میهمان های دیگر ما در فضای بیرونی برج برایشان LED نصب کردیم و فضایی را برای آنها همراه با صدا ترتیب داده ایم که این اتفاق برای اولین بار است که می افتد.

کارگردان مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر در ادامه بیان کرد: در سال گذشته تمام فیلم های بخش مسابقه و حتی بخش بین الملل (سینمای سعادت و جام جهان نما ) کلیپ هایی یک دقیقه ای از فیلم هایشان ساخته شد که همراه با ورود گروه های فیلمساز و گروه کارگردانی کلیپ ها به دو زبان فارسی و انگلیسی معرفی می شدند. امسال در اختتامیه اصلی تفاوت های آشکاری نسبت به سال گذشته وجود دارد. اینکه مردم در قسمت ورودی لحظه ای وارد مراسم نمی شوند بلکه مقدمه ای داریم با موسیقی، تصویر، کلیپ ها و فضاسازی قبل از اختتامیه که آماده می شوند. زمانی که میهمان های ویژه ما که کاندیداها هستند یا می خواهند جایزه بدهند و مقامات وارد سالن می شوند برنامه ریزی شده تا این افراد بدون ازدحام وارد شوند، ضمن اینکه تمامی کارت ها شماره گذاری شده است و هر مدعوی که دعوت شده جای مشخصی دارد.

وی در ادامه گفت: در بخش موسیقی آریا عظیمی نژاد با ما همکاری می کند تا با حضور بهترین نوازنده ها موسیقی متنوعی را شاهد باشیم. گاهی اوقات فاخرترین موسیقی ها را در بخش افتتاحیه و اختتامیه می آورید اما جای خودش نمی نشیند زیرا مردم در آن زمان شور و شعف جایزه ها را دارند، به همین دلیل سعی شده قطعه موسیقی جای خودش قرار گیرد و تاثیرگذار باشد، ضمن اینکه با کل مراسم همگن باشد. سعی می کنیم چهره های مطرح سینما در حوزه های مختلف شرکت داشته باشند و در اهدای جوایز مشارکت کنند.

حمیدی مقدم افزود: کلیپ های بسیار خوبی ساخته شده است که در فواصل برنامه به نمایش درمی آید. یک سری صحبت ها و سخنان کوتاه خواهیم داشت و به همه مدیرانی که می خواهند صحبت کنند گفته شده مراسم ریتم تندی خواهد داشت. مراسم افتتاحیه را با اینکه چهار بزرگداشت داشتیم بسیار سریع به پایان رسانیدم. از روز اولی که با دبیر جشنواره صحبت کردیم ایشان خودشان دوست داشتند که مراسم ریتم تندی داشته باشد و خسته کننده نباشد و موسیقی بتواند ریتمی را ایجاد کند تا مخاطب خسته نشود.

وی در ادامه اظهار کرد: افتتاحیه را با 16 دقیقه تاخیر شروع کردیم، در مراسم اختتامیه بین الملل پنج دقیقه تاخیر داشتیم تمام ویژگی این مراسم این بود که در حدود 70 دقیقه مراسم به پایان رسید و میهمانان خارجی ما که چندین بار در مراسم فجر شرکت داشتند از این موضوع به شگفتی یاد کردند. مراسم اختتامیه در همه جای دنیا مهمترین بخشش اهدای جوایز است و هدف ما اهدای جوایز در کمترین زمان می باشد. زمان اختتامیه با توجه به حجم زیاد جایزه هایی که داریم، چیزی در حدود 2 ساعت و نیم تا سه ساعت می باشد اما سعی بر این است که از زمان کم کنیم اما طوری که به میهمانان بی احترامی نشود، ضمن اینکه جذابیت ها نشان داده شود. انتخاب برج میلاد یکی از ویژگی های این دوره از جشنواره فیلم فجر بود زیرا فضای استقبال از بخش سودای سیمرغ و فیلم های اول در فضای ورودی برج میلاد توسط هیات ویژه و دبیر انجام شد و فیلمسازان بسیار راضی بودند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3429497
 

ما 271 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.