Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
دوشنبه, 04 تیر 1403
ثبت نام
ساخت سریال «صدام» در ابهام...

alt

مدیر شبکه یک سیما درپاسخ به سوال سینماپرس در خصوص ساخت سریال «صدام» به کارگردانی سیروس مقدم گفت: طرح فیلمنامه صدام به قلم نادری با من در میان گذاشته شده و به نگارش درآمده و پس از مطالعه فیلم نامه و انجام تحقیقات درآینده تصمیم نهایی درباره ساخت آن گرفته می شود. 


گزارش خبرنگار تلویزیون سینماپرس،نشست خبري مهدی فرجی مدیر شبكه يك سيما بعد از ظهر امروز دوم ارديبهشت ماه برگزار شد، در اين نشست مهدی فرجی در خصوص روند موفقیت برنامه های شبکه یک در ایام نوروز 92 گفت: شبکه یک سیما هم در ایام نوروز 92 برنامه هایی را روی آنتن برد که شاید در حد ایده آل نباشد، ولی خوشبختانه توانست مخاطبان خود را با وجود شبکه های دیگر حفظ کند.

وی افزود: از مهم ترین برنامه ریزی های شبکه یک در سال جدید یکی در زمینه برگزاری انتخابات و دیگری برنامه هایی در خصوص نامگذاری سال جدید از سوی رهبری است.

فرجی اظهار داشت:که در این زمینه از اولین روز سال برنامه «دریچه» را با دعوت از میهمانان آغاز کردیم تا بتوانیم بیشتر حماسه سیاسی حماسه اقتصادی را تشریح کنیم.همچنین برنامه دیگری مثل «پایش» را از ابتدای سال با توجه به پر‌مخاطب بودن، نامگذاری سال از شبکه یک پخش شده است.
مدیر شبکه یک سیما در خصوص دیگر برنامه های ویژه انتخابات اعلام کرد:برنامه «سراج» به موضوع و تاریخچه انتخابات می پردازد و برنامه «نوبت مردم» به بحث و گفتگو در خصوص انتخابات خواهند پرداخت که نتیجه آن دعوت مردم برای شرکت در انتخابات است.
وی ادامه داد: برنامه هایی همچون مستند «مدرسه در دست بچه ها» از دیگر برنامه های انتخاباتی است. همچنین برنامه پرمخاطب سفرنامه های اقبال واحدی در چند استان کشور اجرا می شود که به موضوع انتخابات خواهد پرداخت.
مدیر شبکه یک سیما در خصوص ویژه برنامه های نمایشی انتخابات بیان کرد: تله فیلم طنز «از طاهر‌‌آباد تا نادر‌آباد» با موضوع انتخاب شوارا‌ها ساخته شده است که چند روز قبل از انتخابات روی آنتن شبکه یک سیما می رود.همچنین در سریال پرمخاطب «پایتخت۲» نیز که در ایام نوروز پخش می شد در یک قسمت از قبل برنامه ریزی کرده بودیم که به بحث شوراها بپردازیم.
فرجی با اشاره به برنامه «حرف حساب» که چهار روز در هفته ساعت 9 صبح پخش می شود، اظهار داشت: برنامه «حرف حساب» که از ساعت 9 پخش می شود توانسته تحلیل های خوبی را در حوزه اقتصادی کشور روی آنتن ببرد و با اینکه صبح پخش می شود و در نگاه اول زمان پخش آن چندان مناسب نیست، گاهی پیامک های آن به ۵۰۰ هزار نیز می رسد.
وی در خصوص برنامه «پارک ملت» بیان کرد: از ابتدای تابستان برنامه «پارک ملت» با اجرای شهیدی فر و موضوعی متفاوت روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

فرجی درخصوص برگزاری مناظره ها اعلام کرد: شورای معاونین سازمان درخصوص مناظره‌ها تصمیم گیری کرده و قرار است بصورت زنده پخش شود. به دلیل پخش این برنامه‌ها نیز تغییری در پخش سریال‌ها وبرنامه‌ها ایجاد نمی‌شود.اما اگر تعداد کاندیداهای رد شده از فـیلتر شورای نگهبان زیاد باشد به دلیل کم بودن زمان سازمان به جای برگزاری مناظره باید فکر دیگری بکند.

مدیر شبکه یک سیما در خصوص برنامه «وقت اضافه» و کوتاه شدن ناگهانی برنامه توضیح داد:درگیری لفظی کورش باقری و بهداد سلیمی در برنامه زنده ورزشی نباید اتفاق می افتاد و بحث اخلاق باید در آن برنامه رعایت می شد كه البته مجري نهايت تلاش خود را انجام داد ولي در هر صورت آن بحث ها پيش آمدولی انتظار از چهره‌های ملی این است که مراعات کنند و با هر لحنی در آنتن زنده صحبت نکنند.
مدیر شبکه یک درخصوص سریال ماه رمضان این شبکه اعلام کرد: با کارگردانان و تهیه کنندگان سریال ها صحبت کرده ایم و تا دو هفته دیگر نتیجه انتخاب سریالمان برای ماه رمضان مشخص خواهد شد.

وی در پاسخ به خبرنگاران درخصوص احتمال تغییر کارگردان سریال عصر پاییزی توضیح داد: کارگردان سریال «عصر پائیزی» تغییر نخواهد کرد و در حال حاضر نیز نیمی از فیلم برداری به پایان رسیده است.

فرجي در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران در خصوص متوقف شدن سریال «نون خامه اي» اظهار داشت: مجموعه «نون خامه اي» دو فاز دارد كه فاز اول آن چهار قسمت بوده كه ضبط آن به پايان رسيده است و در فاز دوم همه بازيگران تغيير مي كنند و فقط محمدرضا هدايتي به عنوان نقش اصلي باقي مي ماند ولي به دليل تغيير فيلمنامه اين پروژه متوقف شده كه با توجه به وضع مالي سازمان در شرایط بهتری و به زودي توليد خود را آغاز مي كند. 


وی با اشاره به نبود جذابیت کافی درکنداکتور شبکه یک سیما در روزهای پنجشنبه و جمعه، تصریح کرد:‌ قبول می کنم که جذابیت کنداکتور شبکه یک سیما در روزهای پایانی هفته از جذابیت برخوردار نیست ولی باید به برنامه های جذابی چون «ورزش و مردم» که جمعه صبح بر روی آنتن می رود توجه داشت. دارابی نیز در جلسه خود با مدیران سیما، تاکیدی به وجود جذابیت برنامه ها در روزهای پایانی هفته داشته و او در ابتدا تغییراتی را در گروه اجتماعی و بعد در برنامه های گفتگو محور داد و اکنون هم خواستار تغیر در کنداکتور روزهای آخر هفته شبکه ها شدند.
مدیر شبکه یک سیما افزود: ولی محدودیت ما هم درشبکه زیاد است و خیلی از برنامه های جای ثابت خود را در شبکه یک دارند ولی سعی براین است که بهترین فیلمهای سینمایی را برای پنجشنبه و جمعه مخاطبان پخش کنیم تا به دنبال آن هم مخاطبان از ما راضی باشند.
به گفته مدیر شبکه یک سیما ممیزی ها و سانسورهای فیلم های سینمایی خارجی در سالهای اخیر بسیار کاهش یافته و به حدود ۵ الی ۶ دقیقه رسیده است و عموما حذفیات در جهت حذف خشونت ها از فیلم هاست.

فرجی ادامه داد: همه سعی ما ساخت سریالهای جذاب و ویژه برای مخاطبان شبکه ملی است و بعد از سریال «بالهای خیس» مخاطبان شاهد مجموعه پلیسی «ماتادور» هستند که محصول مشترک شبکه یک سیما و نیروی انتظامی است و متن سریالهای دیگری چون «پوریای ولی» و «حماسه می شان» به نگارش درامده است که به زودی مراحل پیش تولیدآن دردستور کار قرار میگیرد. 


مدیر شبکه یک سیما درخصوص ادامه پخش برنامه «سین مثل سریال» گفت: خوشبختانه برنامه «سین مثل سریال» با حضور هنرمندان در ایام نوروز توانست مورد توجه قرار گیرد که ادامه آن نیز از اوایل تابستان هر پنچشنبه با موضوعات و مهمانانی متفاوت روی آنتن شبکه یک سیما می رود و آثار متفاوت هر کارگردان با حضور خودش بررسی می شود و بهترین آن انتخاب می شود.
فرجی در خصوص ادامه فعالیت مجری مذهبی صداوسیما بیان کرد:از هیچ دادگاه و مرجع قضایی درباره فرزاد جمشیدی، نامه یا متنی که مبنی بر قطع رابطه با او باشد به ما نرسیده؛ از نظر ما مشکلی برای ادامه کارش وجود ندارد.

وی گفت: درخصوص سریال «فصل بی‌پروایی» نیز جلسه‌ای با حضور فریدون جیرانی و علی دارابی داشته‌ایم که تصمیم بر ساخت آن گرفته شد.

مدیر شبکه یک در خصوص سریال های الف ویژه بیان کرد:از نتایج نظرسنجی ها این طور به نظر می رسد که هم اکنون سریال تاریخی «کلاه پهلوی» مخاطبان خوبی دارد که پس از پایان آن نیز سریال الف «معمای شاه» را بر روی آنتن می بریم.سریال‌های فاخر معمولا به دلیل بودجه و وقت بیشتر عموما جذاب هستند که همچنان در دستور کار ما قرار دارند.

وی ادامه داد: سریال «چاه شماره پنجاه» که کاری مشترک با وزارت نفت بود به دلیل عدم همکاری و در اختیار قرار ندادن برخی از امکانات وزارت نفت پروژه متوقف است.
فرجی با اشاره به موفقیت برنامه های نوروزی اظهارداشت: شبکه نظر سنجی را نداشته است ولی با اعلام نظر سنجی صورت گرفته توسط اداره کل اموزش و پژوهش سیما تعداد31میلیون پیامک از تاریخ 26اسفند تا 16فروردین به دست سازمان صدا و سیما رسیده است. 

فرجی در پاسخ به سوال خبرنگار سینماپرس در خصوص انتقادات مدیران بسیج به سریال «بیدار باش» و همچنین ساخت سریال کم مخاطب «بالهای خیس» توضیح داد: برخی از مدیران بسیج به سریال «بیدار باش» انتقاداتی داشتند اما برخی دیگر نیز آن را پسندیدند و کار فرهنگی نیز به این صورت است که همواره موافقان و مخالفانی را در پی دارد اما سریال «بیدار باش» مخاطبان خوبی را به خود جذب کرده بود و «بالهای خیس هم با وجود اینکه معتقدم ضعیف شروع کرد اما با گذشت زمان هم اکنون مخاطبان خود را دارد.
وی درپاسخ به سوال دیگر سینماپرس در خصوص ساخت سریال «صدام» به کارگردانی سیروس مقدم گفت: طرح فیلمنامه صدام به قلم نادری با من در میان گذاشته شده که به نگارش درآمده و پس از مطالعه فیلم نامه و انجام تحقیقات درآینده تصمیم ساخت آن گرفته می شود. 

مدیر شبکه یک در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص ساخت سریال جدیدی توسط اوجی و فلورا سام که در پی ساخت اثر انتقاد برگزیز سال گذشته آنها صورت می گیرد بیان کرد: سریال «باغ سرهنگ» را اوجی به مسئولیت خودش می سازد و هنوز تصمیمی برای پخش از شبکه برای آن گرفته نشده است.
وی در ادامه در پاسخ به یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص ضغف کارهای این زوج گفت: اوجی از تهیه کنندگان خوب و متعهد است و در کنارش همسر او فلورا سام جز معدود کارگردانان خانم موفقی است که در کنار اوجی آثار خوبی را تولید می کنند و ما باید زمینه کار را برای این افراد فراهم کنیم.

منبع: سینماپرس

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3436059
 

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.