Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
سه شنبه, 01 خرداد 1403
ثبت نام
صفحه اصلی  >  آخرین اخبار  >  آخرین اخبار سینمای جهان  >  برترین پدرهای تاریخ سینما (اختصاصی سینماسنتر)
برترین پدرهای تاریخ سینما (اختصاصی سینماسنتر)
  سینماسنتر: در طول تاریخ سینما شخصیت‌های بسیاری ساخته و پرداخته شده و بسیاری از این شخصیت‌ها ممکن است جزء کاراکترهای مورد علاقه ما باشد. پس از بررسی فیلم‌ها و شخصیت‌های مختلف سینما، بر آن شدیم تا لیستی تهیه کنیم از 18 کاراکتری که در فیلم‌هایشان به عنوان پدری فوق‌العاده در زندگی فرزندانشان تاثیر گذاشتند. البته که این لیست کامل نیست و بسیاری دیگر از پدرهای سینمایی را می‌توان در اینجا وارد نمود، ولی به دلایل مختلفی چون کمبود فضا و ضیق وقت به همین 18 کاراکتر اکتفا شد. بنابراین می‌توانید اسامی کاراکتر‌های دلخواه خود را به لیست اضافه نمایید.  
 
altوال استریت (1987)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده
 فیلم: کارل فاکس فقط خواهان بهترین‌ها برای پسرش است. با اینکه سبک جدید زندگی پسرش "باد" را نمی پسندد، ولی تا حد توان سعی می‌کند تا دنیای جدیدی که او مدیریت می‌کند را بدون هیچ‌گونه پیش داوری درک کند.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک دست کمربند چرمی قرمز رنگ، کارل نمی‌تواند در مقابل این هدیه مقاومت کند.
alt
جاده‌ای رو به تباهی (2003) 
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: مایکل سولیوانِ گنگستر هر کاری را انجام خواهد داد تا از پسر کوچکش در برابر کارفرمایان خائن خود محافظت کند، تا جایی که مجبور به کشتن کسی می‌شود که نقش پدرش را در زندگی‌اش ایفا کرده بود. نیومن پا به سن گذاشته در یک سکانس احساسی و عجیب نجواکنان به سولیوان می‌گوید "خوشحالم تویی که کارم را تمام می‌کنی".

بهترین هدیه برای روز پدر: ما به پسر سولیوان پیشنهاد کمی تجربه کاری را میدهیم، به منظور دور کردن وی از شغل خانوادگی‌اش.
 
     
 
alt
دزدان دوچرخه (1948)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: آنتونیو ریچی که با مشکلات شدید ایتالیای بعد از جنگ جهانی دوم دست و پنجه نرم می‌کند تا زندگی راحتی را برای فرزندانش فراهم آورد. در اینجا هیچ نشانی از احساسات نمایشی پدرانه وجود ندارد، فقط وقار و بزرگی و عزمی راسخ برای انجام دادن بهترین کاری که می‌تواند برای خانواده‌اش بکند.

بهترین هدیه برای روز پدر: نظر شما در مورد یک دوچرخه چیست؟
alt
کیک-اَس (2010)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: بیشتر مردم روش‌های مختلفی برای برقراری ارتباط با فرزندانشان دارند،. بعضی‌ها مربی تیم فوتبال مدرسه فرزندانشان هستند، برخی به آنها دوچرخه سواری یاد می‌دهند، بعضی نیز آنها را با سلاح مرگبار تجهیز می‌کنند و با خود به جنگ جرم و جنایت می برند. دیمن مک‌ردی قطعاً در دسته آخر قرار خواهد گرفت. توصیه می‌شود که هرگز از وی نپرسید چقدر دخترش را دوست دارد، چون به احتمال زیاد شما را گلوله باران خواهد کرد.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک کلاشنیکف با گلوله ها ضد زره، این چیزیست که وی برایش پول خرج می‌کند.
 
     
 
alt
گلادیاتور (2000)
_____________________________________پدر فوق‌العاده فیلم: شاید ماکسیموس نتوانسته باشد از مرگ پسرش جلوگیری کند، ولی سر زندگیتان شرط ببندید که آن را بدون انتقام‌گیری رها نخواهد کرد. در طول این کار وی به دفعات این مطلب را یاد‌آوری می‌کند که او "پدر پسری کشته شده" است، انتقامی که او می‌گیرد نیز بسیار عادلانه است. همچنین پیوستن وی به خانواده‌اش در آخر کار نیز تاثیر گذار است.

بهترین هدیه برای روز پدر: شاید یک زره نو یا کلاه خودی براق و جدید؟ احتمالات بسیار است.
alt
اولاد (2011)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلممت کینگ کسی است که اکثر اوقاتش را به کارش اختصاص می‌دهد، وی پس از اینکه همسرش به کما می‌رود مجبور می‌شود تا کمی مهارت‌ها پدرانه بیاموزد. بعد از چند مسئله غیرقابل اجتناب، او ثابت می‌کند که پدری توانمند است و در مقابل پیشامد‌های ناگوار می‌تواند با خونسردی با آنها روبرو شود.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک دست لباس جدید، آن لباس‌ها گل-گلی هاوایی باید سوزانده شوند.
 
     
 
alt
بتمن آغاز می‌کند (2005)
_____________________________________پدر فوق‌العاده فیلم: یک عنوان مشترک برای توماس وین و آلفرد پنی وورث، اولی پدر واقعی و دومی مردی که به بروس جوان اخلاقیات زندگی را می‌آموزد. همچنین آلفرد نقش پدر معنوی بروس را بعد از اینکه توماس با سرنوشت ابدی‌اش پیوند می‌خورد، بر عهده می‌گیرد. هر 2 آنها می‌توانند اعتبار تبدیل نمودن بتمن به ابرقهرمانی شایسته را دریافت نمایند.

بهترین هدیه برای روز پدر: به نظر می‌رسد آلفرد از آن دست افرادیست که از یک شیشه اسکاچ مرغوب بدش نمی‌آید.
alt
در جست و جوی خوشبختی (2006)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلمکریس گاردنر ممکن است پولی نداشته باشد، ولی چیزی که می‌تواند به پسرش ارائه کند یک قطب نمای اخلاقی قویست که می‌تواند وی را در زندگی‌اش هدایت کند. شاید گاردنر جوان کودکی راحتی نداشته باشد، ولی هرگز نمی‌تواند ادعا کند که از کمبود محبت در زندگی‌اش رنج می‌برد.

بهترین هدیه برای روز پدر: ما به وی یک دست کت و شلوار، کفش و کیف جدید هدیه می‌دهیم.
 
     
 
alt
ترون: میراث (2010)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: (اسپویلر) فلین عشق به پسرش را با نجات دادن وی از دست کلو، نسخه رایانه‌ای خودش نشان می‌دهد. بهای این نجات این است که فلین مجبور می‌شود به خود رایانه‌ایش متصل شود،کاری هر دوی آنها را به کشتن میدهد. لعنتی!

بهترین هدیه برای روز پدر: ما برایش یک فریزبی می‌خریم، فلین مدت زمان زیادی را با آنها در رایانه گذرانده است. . .
altزندگی زیباست (1998)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلمگوییدو اوریفیچه، کسی که موفق می‌شود اردوگاه کار اجباری را به زمین بازی پسرش تبدیل کند، کسی که پیوسته چهره‌ای شاد را نشان می دهد تا مطمئن شود پسرش به حقیقت تلخ دیای اطرافش پی نبرده است. گوییدو حتی موفق می‌شود به پسرش بقبولاند که کتک خوردن شدیدش جزئی از این نمایش شاد است.

بهترین هدیه برای روز پدر: ما چند سند جعل می‌کنیم تا وی و خانواده‌اش را از جهنمی که در آن گرفتار شدند نجات دهیم.
 
     
 
alt
ربوده شده (2008)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: اکثر پدران با آمیزه ای از ترس و وحشت در مقابل ربوده شدن فرزندشان واکنش نشان می‌دهند، اما برایان مایل اینگونه نیست، او فقط خیلی خیلی عصبانی می‌شود. تا قبل از این پیش نیامده بود که پدری در ماموریت نجات فرزندش به این میزان متمرکز باشد. برایان تمام "مهارت‌های ویژه‌اش" را در مقابل خطاکارانی که دخترش را ربوده‌اند به صف می‌کند.

بهترین هدیه برای روز پدر: شاید چند آرام‌بخش قوی، برایان به قدر کافی درد به خود دیده است.
altجان کیو (2002)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: زمانی که پسرش درگیر مشکلات قلبی می‌شود و وی توانایی پرداخت هزینه‌ها را ندارد، جان کوئینسی آرچیبالد کاری را می‌کند که هر پدر دیگری نیز همان را انجام می‌داد، گروگان گرفتن بیمارستان با تمامی افراد داخلش. در نهایت پزشکان دلشان به رحم می‌آید و قبول می‌کنند تا وی را مجانی عمل کنند، اما مشکل اینجاست که باید به سرعت اهدا کننده‌ای پیدا کنند، اینجاست که جان کیو با خوشحالی تمام قلب خود را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بهترین هدیه برای روز پدر: ما تمام هزینه‌های عمل را تقبل می‌کنیم تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کرده باشیم.
 
     
 
alt
در جست و جوی نمو (2003) 
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: مارلین، دلقک‌ماهی که تمام اقیانوس را برای پیوستن به پسر گمشده‌اش نمو درمی‌نوردد. این ماهی همیشه نگران است و برایش سخت است تا تکه زمینی که در دریا برای خواب دارد را ترک نماید، با این حال وی تمام کاری که می‌تواند را انجام می‌دهد تا پسرش را برگرداند.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک تنگ ماهی، می‌توانید درک کنید که مارلین در یک تنگ خیلی خوشحال‌تر خواهد بود تا در اقیانوسی تاریک و بی سر و ته.
alt
کرایمر علیه کرایمر (1979)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: تد کرایمر هیچ وقت زمان زیادی را با پسرش نگذرانده است، اما زمانی که همسرش وی را ترک می‌کند وی مجبور می‌شود تا عمق ماجرای پدرانه برود. خوشبختانه وی از این فرصت به خوبی استفاده می‌کند و لذت پدر بودن را می‌چشد، لذتی که پیش از این در اثر ساعات کاری طولانی‌اش از آن محروم بود.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک کتاب آشپزی فرانسوی. با توجه به علاقه شدید بیلی به نان تست فرانسوی، می‌شود حدس زد این پسر سلیقه پیچیده‌ای دارد.
 
     
 
alt
این یک زندگی فوق‌العاده است (1946)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: نه تنها یک پدر فوق العاده در سینما، بلکه جورج یک پسر و برادر فوق العاده نیز است. کسی که شادی خود را همیشه در الویت دوم قرار می‌دهد و همه توانش را برای خوشحالی خانواده‌اش می‌گذارد. اینکه وی از اواسط فیلم تحت فشار اقتصادی شدید قرار می‌گیرد قبول، اما زمانی که به پایان دادن به همه چیز فکر می‌کند نیز دلیلش اینست که مرگ وی برای فرزندانش بیشتر از زنده بودنش سود دارد.

بهترین هدیه برای روز پدر: ما برای وی یک حساب دار استخدام می کنیم تا حواسش به پول‌هایش باشد، دایی بیلی واقعا حسابدار سست عنصری است.
alt
پدرخوانده (1972)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: مردی با اخلاقیات قابل بحث در محیط کاری، ویتو کورلئونه در برابر خانواده‌اش روحیه‌ای متفاوت دارد. البته که او هیچ‌گاه زنگی جنایتکارانه را برای پسرش مایکل نمی‌خواست و این کار را با اشک ریختن در مواجهه با خبر آدم کشی مایکل برای کار ثابت کرده بود. حداقل ویتو قبل از اینکه مایکل کاملاً به سمت تاریکی کشیده شود درگذشته بود.

بهترین هدیه برای روز پدر: یک ساعت طلایی بزرگ که جمله محبوب وی رو آن حک شده است "مردی که وقت صرف خانواده‌اش نکند، مرد واقعی نیست".
 
     
 
alt
شیرشاه (1994)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: موفاسا پادشاهی دانا و شریف و پدری فوق‌العاده دوست داشتنی است. کسی که با سیمبا جوان هر زمان که فرصت داشته باشد بازی می‌کند و با کمال خوشنودی جانش را برای نجات وی فدا می‌کند. حتی پس از مرگ نیز به یاری سیمبا می‌آید تا وی را به مسیر درست هدایت کند.

بهترین هدیه برای روز پدر: برای شیری که همه چیز دارد چه می‌شود خرید؟ شاید یک عروسک جدید برای جویدن؟
alt
کشتن مرغ مقلد (1962)
_____________________________________
پدر فوق‌العاده فیلم: آتیکوس فینچ یک نمونه تمام عیار است، جنگجویی که در پی عدالت می‌باشد و ترجیح می‌دهد تا در عوض دفاع از یک سیاه پوست که به اشتباه متهم شده، با کل شهر در بی‌افتد تا اینکه برای فرزندانش سرمشقی اشتباه باشد. آیا به اینکه وی پدری تنهاست اشاره کرده بودیم؟ باید به افتخارش کلاه از سر برداشت.

بهترین هدیه برای روز پدر: برای وی یک تاج و عصای سلطنت می‌خریم، همراه با شنلی که روی آن دوخته شده "پادشاه پدران".
 
     
  گزینه‌های قابل بحث: مصائب مسیح (مسیح)، ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی (هنری جونز بزرگ)، جنگ های ستاره ای (دارث ویدر)، سوپرمن (جور-ال)، شگفت انگیران (آقای شگفت‌انگیز)، جان سخت (جان مک کلن)، خانم داوت‌فایر (دانیل هیلارد)، کلوچه آمریکایی (نواه لوِنستین)  
  مترجم: F-Gladiator
تنظیم: MoonCity
alt
 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3406303
 

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.