Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
دوشنبه, 01 مرداد 1403
ثبت نام
Bw.51- بیوگرافی کوئنتین تارانتینو

 

  بیوگرافی کوئین تارنتینو  
  alt  
 
BW.51- Quentin Tarantino Biography
تاریخ تولد
27 مارس 1962
تاریخ مرگ
-
ملیت
آمریکایی
حرفه
کارگردان
مترجم
علی
(joker)
کوئنتین جرمو تارانتینو، متولد 27 مارس 1963، کارگردان، نمایش نامه نویس، تهیه کننده، فیلم بردار و بازیگر آمریکایی است. در اوایل دهه 1990 او حرفه اش را به عنوان فیلم ساز مستقل با فیلم هایی شروع کرد که طرح های غیر خطی و هنری سازی از خشونت را به کار می گیرند...
 
 
  altalt  
  Cinema Center Biography Group  

 

 

 
نام: کوئنتین جرمو تارانتینو
تاریخ تولد: 27 مارس 1962
محل تولد: ناکسویل/ تنسی/ ایالات متحده آمریکاکوئنتین جرمو تارانتینو، متولد 27 مارس 1963، کارگردان، نمایش نامه نویس، تهیه کننده، فیلم بردار و بازیگر آمریکایی است. در اوایل دهه 1990 او حرفه اش را به عنوان فیلم ساز مستقل با فیلم هایی شروع کرد که طرح های غیر خطی و هنری سازی از خشونت را به کار می گیرند. فیلم هایش شامل سگ های انباری (1992)، داستان عامه پسند (1994)، جکی براون (1997)، بیل را بکش (2003 و 2004)، ضد مرگ (2007)، حرمزاده های لعنتی (2009) و فیلم آینده اش جانگوی از بند رها شده (2012) هستند. وی یک جایزه اسکار، یک جایزه گلدن گلوب، یک بافتا و نخل طلایی دریافت کرده است و نیز نامزد های امی و گرمی شده است. فیلم هایش معمولا تحت تأثیر سبکی از فیلم های گریند هوس، کونگ فو و وسترن اسپاگتی توصیف می شوند. تارانتینو غالبا با دوست و همکار خود، رابرت رودریگوئز هم همکاری می کند.


بیوگرافی اولیه

تارانتینو در ناکسویل تنسی متولد شد. او پسر تونی تارانتینو، بازیگر و موسیقی دان آماتور متولد کوئینیز نیویورک و #### مک هوگ، یک پرستار است. پدر تارانتینو از نژاد ایتالیایی و مادرش از نژاد ایرلندی و چروکی است. از آنجا که والدینش پیش از تولد او از هم جدا شدند، او نزد مادرش بزرگ شد. هنگامی که دوسال داشت به تورانس کالیفرنیا و بعد به محله هاربر سیتی نقل مکان کردند در آنجا او به دبیرستان مقدماتی فیلیمینگ لومیتا رفت و کلاس های نمایش را در آنجا گذراند. او برای سال اول به دبیرستان ناربون، پیش از ترک تحصیلش در 15 سالگی، رفت تا در کلاس تمام وقت در بهترین کمپانی تئاتر جیمز در تلوکا لیک شرکت کند. در22 سالگی با جوشوا دیموند، فیلم ساز رزمی، روی یک پروژه کوتاه به نام ال ویستو پارادیزوی سه کار کرد. به عنوان کارمند یک آرشیو ویدیویی در یک مغازه کرایه فیلم های ویدئویی در ساحل منهتن مشغول به کار بوده است. او توجه دقیقی به فیلم هایی که مردم دوست داشتند کرایه کنند داشت و آن تجربه را به عنوان الهام برای حرفه کارگردانی اش ذکر کرده است. از او نقل شده است که می گوید: «هنگامی که مردم از من سؤال می کنند که آیا به مدرسه فیلم سازی رفتم به آنها می گویم نه، وارد خود فیلم ها شدم.»

alt
 
دوران سینما

پس از اینکه تارانتینو با لورنس بندر در یک مهمانی هالیوود ملاقت کردند، بندر او را تشویق به نوشتن یک فیلم نامه کرد. تارانتینو فیلمی به نام «تولد بهترین دوستم» را در سال 1987 کارگردانی و به طور مشترک نویسندگی کرد. حلقه نهایی فیلم تقریبا به طور کامل در یک آتش سوزی لابراتور که در طی ادیت کردن رخ داد از بین رفت، اما فیلم نامه اش پایه رمنس واقعی را شکل داد. در ژانویه 1992 «سگ های انباری» تارانتینو در فستیوال فیلم ساندس نمایش داده شد و یک موفقیت عاجل بود. فیلم تحسین منتقدان را کسب کرد. «سگ های انباری» یک فیلم سرقت و دزدی دیالوگرا بود، که این درون مایه را برای فیلم های بعدی اش در نظر گرفت .تارانتینو این متن را در سه هفته و نیم نوشت و بندر آن را برای مونت هلمن گارگردان فرستاد. هلمن به تارانتینو کمک کرد سرمایه را از ریچارد گلادستین در سرگرمی زنده تأمین کند. هاروی کیتل متن فیلم نامه را خواند و به تأمین سرمایه کمک کرد، در حالی که نقش یکی از تهیه کنندگان و نقشی را در فیلم گرفت. فیلم نامه رمنس واقعی تارانتینو انتخاب شد و سرانجام در 1993 عرضه شد. دومین متن فیلم نامه ای که تارانتینو فروخت «قاتلین بالفطره» بود که توسط دیو ولز ریچارد روتوسکی و الیور استون تصحیح شد. پس از موفقیت «سگ های انباری» هالیوود به تارانتینو نزدیک شد و پروژه های بی شماری از جمله «سرعت» و «مردان سیاه پوش» را پیشنهاد کرد. او در عوض به آمستردام پناه برد تا روی متن فیلم نامه اش برای «داستان عامه پسند» کار کند. پس از اینکه «داستان عامه پسند» تمام شد، اپیزود چهار «چهار اتاق مردی از هالیود» یک تکریم از اپیزود آلفرد هیچکاک تقدیم می کند که استیو مک کوئین در آن درخشید را کارگردانی کرد. «چهار اتاق» یک تلاش جمعی و مشترک با فیلم سازانی از قبیل الیسون اندرز، الکساندر راکول و رابرت رودریگوئز بود. این فیلم از سوی منتقدین بسیار ضعیف توصیف شد. تارانتینو متنی برای «از گرگ و میش تا سحر» رابرت رودریگوئز نوشت که نقدهای مختلطی از منتقدین دید که با این همه به دو دنباله منجر شد که تارانتینو و رودریگوئز تنها به عنوان تهیه کنندگان اجتماعی برای آنها کار می کردند.
سومین فیلم تارانتینو «جکی براون» اقتباسی از پانچ رم داستانی نوشته آلمور لئونارد بود. تجلیلی بر فیلم های استثمار سیاهان که پام گریر را به عنوان ستاره معرفی می کند که در بسیاری از فیلم های آن گونه دهه 1970 درخشید. سپس او برای ساخت فیلم جنگی تحت عنوان موقتی «حرامزاده های لعنتی» برنامه ریخته بود، اما آن را برای نوشتن و کارگردانی «بیل را بکش»، یک سینمایی انتقام جویی بسیار تصنعی در سنت های سینمایی وکسیا (هنرهای رزمی چینی)، جیدایگکی (سینمای تاریخی ژاپن)، وسترن های اسپاگتی و وحشت ایتالیایی به تأخیر انداخت. این فیلم بر اساس شخصیت براید و طرحی بود که او و هنرپیشه زن اصلی «بیل را بکش»، اما تورمن، در طی ساخت داستان های عامه پسند رشد یافته بود. در سال 2004 تارانتینو به کن بازگشت که در آن به عنوان رئیس هیئت داوران حاضر شد. اگرچه «بیل را بکش» در مسابقه نبود اما قسمت دوم، یک نمایش عصر گاهی داشت، در حالی که در صبح روز پایانی در نسخه سه ساعته اورجینالش با حضور خود کوئینتین در کل زمان نمایش هم نشان داده شد. سپس تارانتینو وارد صحنه شد تا به عنوان کارگردان مهمان ویژه در فیلم سیاه جدید 2005 رابرت رودریگوئز «شهر گناه» به خاطر کارگردانی سکانس اتومبیل که کلایو اون و بنیچو دل تورو را به تصویر می کشد شناخته می شود.


alt
 

پروژه فیلم بعدی «گریندهاوس» بود که او با رودریگوئز کارگردانی کرد. بعد از روی پرده آمدن در 6 آوریل 2007 عنوان «ضد مرگ» روی کمک تارانتینو به پروژه «گریند هاوس» گذاشته شد. آن به عنوان سودی در فیلم های بازار شکن دهه 1970 شروع شد، اما به طور چشم گیری به عنوان پروژه بسط داده شده تکامل یافت. فروش گیشه علی رغم نقدهای عمدتا مثبت، پایین بود.
از میان اعتبارات تهیه کنندگی حاضرش سینمای وحشت هاستل (که شامل اشارات فراوان به فیلم خودش «داستان عامه پسند» بود) اقتباسی از «ضربه کشنده» المور لئونارد (که تارانتینو برای آن به عنوان یک تهیه کننده اجرایی شناخته شد. اگرچه تارانتینو دیگر با این فیلم پس از اکران 2009 اش در ارتباط نبود) و سواری دوزخ (نوشته و کارگردانی شده توسط لری بیشاپ که در «بیل را بکش» قسمت دوم روی صحنه ظاهر شد) هستند.
فیلم «حرامزاده های لعنتی» در تابستان 2009 اکران شد. این فیلم داستان گروهی از سربازان آمریکایی چریک در حزب نازی های مستقر در فرانسه در طی جنگ جهانی دوم است. ساخت فیلم در اکتبر 2008 شروع شد. این فیلم در 21 اوست 2009 با نقد های بسیار مثبت اکران شد. این فیلم پر سودترین فیلم تارانتینو هم در آمریکا هم در سراسر دنیاست.
 

alt
 
جوایز و افتخارات

دریافت جایزه منتقدین در چهارمین جشنواره بین الملی فیلم تخیلی یوباری برای فیلم «سگ های انباری» و «داستان عامه پسند» جایزه نخل طلایی را از فستیوال فیلم کن 1994 برد. این فیلم نامزد 7 اسکار شد که تارانتینو توانست مشترکا به همراه راجر اواری اسکار بهترین اصلی را دریافت کند.
در سال 1996 تارانتینو نامزد یک جایزه رزی برای بدترین نقش مکمل در «از گرگ و میش تا سحر» شد اما در مقابل مارلو براندو در «جزیره دکتر مورو» شکست خورد. در سال 2005 کوئنتین تارانتینو تمثال جایزه دهه را در دهمین جوایز امپایر برنده شد. در 15 اگوست 2007 رئیس جمهور فیلیپین به تارانتینو یک جایزه موفقیت زندگی را در کاخ مالاکانانگ در مانیل تقدیم کرد. در سال 2009 فیلم «حرامزاده های لعنتی» اش نامزد هفت اسکار من جمله بهترین تصویربرداری، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اصلی شد که برنده یک جایزه برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد. در مارس2010 به تارانتینو نشان لیاقت جمهوری مجارستان همراه با لوسی لیو و اندی وازنا برای تولید فیلم «خشم آزادی» 2006 اعطا شد. در فوریه 2011 تارانتینو یک سزار افتخاری از آکادمی هنر و تکنولوژی سینما دریافت کرد.


alt
 
زندگی خصوصی

تارانتینو به طور رمانتیکی با مینا سوروینوی هنرپیشه و کارگردان ها، الیسون اندرز و سوفیا کاپولا و هنر پیشه گان جولی دریفوس و کمدین ها کتی گریفین و مارگارت چو ارتباط داشته است. شایعاتی هم درباره رابطه اش با اما تورمن، کسی که وی به عنوان الهه اش به آن اشاره کرده است، بر سر زبان هاست. اما تارانتینو اظهار داشته است که رابطه شان صرفا افلاطونی است. تارانتینو بیان داشته: «من نمی گویم هرگز ازدواج نمی کنم یا بچه ای پیش از 60 سالگی نخواهم داشت، اما تا اینجا انتخاب کرده ام تا در این مسیر به تنهایی ادامه دهم. از آنجا که این زمانی است تا فیلم بسازم.» او همچنین گفته است که برای کناره گیری از فیلمسازی در 60 سالگی به منظور تمرکز روی نوشتن داستان و ادبیات فیلم برنامه دارد. او شک دارد صنعت فیلم دیجیتالی شود و می گوید اگر واقعا به جایی برسد که نتواند فیلم 35 میلیمتری را در سالن ها نمایش دهید و همه چیز نمایش دیجیتالی باشد، «من حتی آن را تا 60 سالگی هم نخواهم ساخت.»
در 18 فوریه 2010 اعلام شد که تارانتینو سینمای نیو بورلی را خریده است. تارانتینو به مالکان فعلی امکان ادامه فعالیت سالن نمایش را داد اما او توصیه های برنامه ریزی لحظه به لحظه خواهد کرد. از او نقل شده: «مادامی که زنده هستم و مادامی که ثروتمند هستم، نیو بورلی وجود خواهد داشت در حالیکه فیلم های دو گانه 35 میلیمتری نشان می دهد.» آهنگ سازان مورد علاقه اش باب دیلان و گوتافس کیلا از وو-تان کلان هستند.


alt

 
alt

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3455291
 

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.