Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
دوشنبه, 04 تیر 1403
ثبت نام
صفحه اصلی  >  سینمای جهان  >  نقـــــد فیلــــم سینمای جهان  >  Cwr.26- نقد و بررسی فیلم The Descendants توسط راجر ایبرت

ترجمه نقدهای منتقدین جهان

Cwr.26- نقد و بررسی فیلم The Descendants توسط راجر ایبرت

 

  The Descendants   نسل ها  
  alt

The Descendants
 
اطلاعات فیلم
تهیه کننده : جیم بورک
کارگردان : الکساندر پین
نویسنده : الکساندر پین
ژانر: درام - کمدی
تاریخ نمایش: 2011.دسامبر .9
فیلمبردار: فدون پاپامایکل
فروش کلی : 115 میلیون دلار

کشور سازنده: امریکا (هالییود)
IMDB Rate : 7.7 از 10 از بین 30218 رای . 
بازیگران
جورج کلونی
شایلینی ودلی
بیو بریدجیز
جودی گرر
متیو لیلارد
افتخارات و جوایز
برنده بهترین فیلم از گلدن گلوب 
بهترین بازیگر 
و نامزد بهترین بازیگر زن
نامزد بهترین فیلم و بهترین بازیگر در اسکار 2012
و بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه و بهترین تدوین
امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : ستاره کامل
 
  منتقد : راجر ایبرت   مترجم : هما Skyfly  

alt
 
«نسل ها» پايان خوشي دارد. بنابراين از لحاظ تكنيكي كمدي است. داستان فيلم در هاوايي اتفاق مي افتد. ستاره فيلم جرج كلوني است و اين امر باعث مي شود كه انتظار مطلوبي از فيلم داشته باشيم اما فيلم فراتر از آن است. كلوني يكي از شاهكارهاي خود را در اين فيلم به نويسندگي و كارگرداني الكساندر پاين ارائه كرده است. الكساندر پاين در Sideways سال 2004 و «درباره اشميت» در سال 2002 وابستگي ويژه اي براي افرادي كه ياد مي گيرند احساسات خود را بپذيرند نشان داده است.
هاوايي خود يك ستاره است. بارها به عنوان توريست در آنجا بوده ام اما در بيش از 20 فستيوال فيلم كه در آنجا برگزار شده، افراد زيادي را ملاقات كرده ام و جاهاي زيادي رفته ام كه بتوانم عشق و حس سازگاري محيط و جديت آن را درك كنم. در اينجا عمده داستان درباره اين است كه چگونه مت كينگ (كلوني)، نسلي از يكي از اولين خانواده هاي مقيم هاوايي، بايد تصميم بگيرد كه اجازه افتتاح فضايي باز را در جنگلي بكر در كاوآيي براي توريست ها و توسعه آپارتمان ها بدهد. و همزمان با مسائل شخصي نيز روبرو مي شود.
فيلم با همسر او اليزابت (پاتريشيا هاستي) در حادثه قايقراني در ساحل وايكيكي آغاز مي شود. مت مديريت بخشي را به عهده داشته و محدوده گسترده خانوادگي را حفظ كرده است. اليزابت خانواده را اداره كرده است، دخترهايشان را بزرگ كرده: آلكساندرا نوجوان (شايلين وودلي) و اسكاتي (آمارا ميلر)‌ كه كوچكتر است. اكنون اليزابت در كما به سر مي برد و زندگي او به مت مي آموزد كه حمايت را در زندگي كنار بگذارد. آلكساندرا از مدرسه شبانه روزي به خانه برمي گردد و مت تنها سرپرست مي شود در حالي كه با خواسته فوري خانواده كينگ در جهت خاتمه يك معامله چند ميليون دلاري واجه است.
كاري بزرگ، احساسي و مالي است. زندگي او زماني كه متوجه مي شود همسرش رابطه اي داشته و دختران او نمي خواهند كه او زميني را كه كودكيشان را در آن گذرانده اند بفروشد، پيچيده تر مي شود. هاگ پسر عموي او اصرار به فروش زمين دارد و نمي خواهد چيزي در مورد نفروختن آن بشنود.
داستان برگرفته از رماني نوشته كاويي هارت همينگز ، دختر يك موج سوار و سياستمدار معروف است. با مطالعه بيوگرافي او حدس مي زنم كه جنبه هاي شخصيتي زيادي از او را در وجود الكساندرا و اسكاتي مي توان يافت. خود مت كينگ فكر مي كند كه احتمالاً زمين را خواهد فروخت اما اكنون همه چيز در حال تغيير است. يك جريان زير موج، كه پاين هوشمندانه آن را حفظ مي كند، اين است كه شايد مت بعد از اولين شكست در وابستگي اش به زمين، ارتباط با همسر و دخترانش را نيز از دست بدهد.
فيلمهاي پاين معمولاً درباره افرادي است كه مجبور به اتخاذ تصميم هاي سخت شخصي هستند. آيا لورا دن را در «Citizen Ruth» به ياد داريد؟ او هميشه به دقت كاراكترهاي اصلي اش را در ماتريكسي از شخصيت هاي مكملي مي سازد كه پيچيدگي دارند، بنابراين ما فشاري كه آنها تجربه مي كنند را احساس مي كنيم. در اينجا اسكات تورسون (روبرت فورستر)، پدر زن او وجود دارد، مردي سرسخت و با اعتماد به نفس كه شايد هميشه در مورد مت مشكوك بوده است. همچنين مردي كه با اليزابت ارتباط داشته، برايان اسپير (متيو ليلارد) و همسر برايان جولي (جودي گرير) نيز در داستان دخيل هستند.
فيلم حقوق مت، خانواده و مشكلات احساسي را با جزئيات دقيق دنبال مي كند و پاين بدون هيچ شدت عملي به ما نشان مي دهد كه همه آنها درهم پيچيده اند. راه حل براي يكي ممكن است راه حل براي همه باشد. اين طرح بسيار پيچيده تر از طرح اكثر فيلمهاست، جايي كه خوبي و بدي به سادگي در كنار هم قرار مي گيرند.
پاين ذاتاً مي داند كه چگونه از يك بازيگر استفاده كند. او ارتباطي بين طبيعت آنها و شخصيت ها برقرار مي كند. به رابرت فورستر دقت كنيد، خوش تيپ، آفتاب سوخته، خشمگين از مرگ قريب الوقوع دخترش چرا كه اگر مت همسر بهتري بود امكان داشت اليزابت در قايق نباشد. آقاي تورسون لحظه اي با سيد (نيك كراوس) دارد، به نظر مي رسد كه دوست پسر الكساندرا باشد، سيد هم آنطور كه به نظر مي رسد ساده نيست. به متيو ليلارد به عنوان كسي كه رابطه اي دارد دقت كنيد، مرد بدي نيست. باو بريجز را ببينيد كه تعمداً بد نيست اما بي ميل هم نيست.
آنچه كه اتفاق مي افتد اين است كه ما در زندگي اين شخصيت ها درگير مي شويم و اين در بسياري فيلمها اتفاق نادري است. ما درمي يابيم كه آنها چگونه فكر مي كنند و چطور تصميم مي گيرند. مسائل اخلاقي نيز در موضوع وجود دارد.
و جرج كلوني؟ پاين در او چه چيزي ديده است؟ من معتقدم هوشمندي. ممكن است بعضي بازيگران آنقدر باهوش نباشند كه متقاعدكننده به نظر بيايند، يك بازيگر نادرست در اين نقش نمي توانست ما را طوري متقاعد كند كه مسائلي كه با آن درگير است را درك كنيم . كلوني بازيگري است كه اين خصوصيت را دارد. او را متفكر مي بينيم ، با او در افكارش سهيم مي شويم و در پايان «نسل ها» با هم به نتيجه مي رسيم.
 
با تشکر از سعید عزیز بابت تهیه بنر
 
این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .


 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3436044
 

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.