Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
ثبت نام
Bw.42- بیوگرافی بروس ویلیس

 

  بیوگرافی بروس ویلیس  
  alt  
 
BW.42- Bruce Willis Biography
تاریخ تولد
19 مارس 1955
تاریخ مرگ
-
ملیت
آلمانی
حرفه
بازیگر
مترجم
امیرحسین
(backstreetboy)
بروس ویلیس در Penns Grove نیو جرسی بزرگ و در همانجا از دبیرستان فارغ التحصیل شد. بعد از آن به نیو یورک رفت و بازیگر شد. وی برای امرار معاش گارسن و به عنوان پادو در مشروب فروشی کار میکرد تا اینکه نقش هایی برای بازی کردن به دست آورد....

 
 
  altalt  
  Cinema Center Biography Group  

 

نام: والتر بروس ویلیس
تاریخ تولد: 19 مارس 1955 (56 ساله)
محل تولد: Idar-Oberstein، آلمان غربی
حرفه: بازیگر، تهیه کننده، موسیقی دان
همسران: دمی مور (1987–2000) ، اما همینگ (تا کنون (2009–
فرزندان: رومر، اسکوت، تالولا

بیوگرافی مختصر
بروس ویلیس در Penns Grove نیو جرسی بزرگ و در همانجا از دبیرستان فارغ التحصیل شد. بعد از آن به نیو یورک رفت و بازیگر شد. وی برای امرار معاش گارسن و به عنوان پادو در مشروب فروشی کار میکرد تا اینکه نقش هایی برای بازی کردن به دست آورد. یک شب هنگامی که داشت در مشروب فروشی کار میکرد با بازیگردانی رو به رو شد که از شخصیت و پرستیژ بروس خوشش آمد و همچنین نیاز به یک پادوی مشروب فروش برای نقش کوتاهی در فیلمش داشت.

 

altزندگی نامه
زاده آلمان، پرورش یافته در نیوجرسی، بازیگر و موسیقیدان آمریکایی است، به خاطر نقشهای شوخ طبع یا جدیش معروف شده و اغلب به خاطر فیلمهای اکشن فوق العاده اش. به طور کلی او در فیلمهایی حضور یافت که بیش از 2.5 بیلیون دلار فروش داشته اند و وی را در رده 10 بازیگر برتر در باکس آفیس جای دادند.
در دبیرستان، ویلیس جوان به هنر درام علاقه پیدا کرد، و هنگامی که در یک کافه در نیویورک سیتی مشغول به کار بود، به گفته بعضی ها کشف شد!
بعد از آزمونهای بیشمار، ویلیس در فیلمهای پایین رتبه شرکت کرد و معمولا برای آنها دستمزد هم نمیگرفت تا اینکه در سریال تلویزیونی Moonlighting (سال 1985) به همراه Cybill Shepherd شروع به بازی کرد. این کار بروس را به یک استعداد تازه لقب داد، و به خاطر شخصیت شوخش نقش جان مک کلین (John McClane) را در فیلم جان سخت (Die Hard) سال 1988 دریافت کرد. وی همچنین در فیلم Die Hard 2 نیز در همان نقش بازی کرد. موفقیت بی نظیر در باکس آفیس باعث شد که نسخه سوم Die Hard در سال 1995 نیز ساخته شود با نام "Die Hard: With a Vengeance". این بار ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) نیز به گروه بازیگران اضافه شد. در نقش یک مغازه دار غرغرو که سهوا در یک کار پلیسی برای خنثی کردن یک عملیات تروریستی در کنار John McClane به پلیس کمک میکند.
ویلیس بالاخره یک زنگ تفریح پیدا کرد تا از اینهمه کار اکشن و ضرب و جرح فاصله بگیرد. وی در سال 1989 در یک کار کمدی با نام Look Who's Talking، صدای یک بچه ، که از خانواده ای معمولی است، را صدا گذاری کرد. ادامه همین فیلم که با نام Look Who's Talking Too در سال 1990 ساخته شد را،John Travolta و Kirstie Alley بازی کردند. در دهه بعدی، ویلیس در برخی فیلم های بسیار موفق و برخی فیلم هایی که در باکس آفیس موفقیتی کسب نکردند بازی کرد. که The Bonfire of the Vanities (در سال 1990) و Hudson Hawk (در سال 1991) که هر دو فاجعه اقتصادی ای را برای خود رقم زدند و مورد تهاجم منتقدان نیز قرار گرفتند، از این جمله اند. هرچند، ویلیس هنوز هم بازیگری سرشناس بود و تئاتر های زیادی را بازی کرد، فیلمهایی نظیر: اکشن The Last Boy Scout (در سال 1991)، Death Becomes Her (در سال 1992)، و فیلم پلیسی-هیجانی متوسط Striking Distance (در سال 1993). در طول دهه 90، ویلیس در چندین کار مستقل و با بودجه پایین حضور یافت که هواداران بیشتر و جدیدتری را برای ویلیس جمع کرد و همچنین تحسین منتقدان را نیز به خاطر بازی فوق العاده اش و کارکردن همراه کارگردانان مختلف سینما، از آن وی نمود. از جمله فیلم بسیار جذاب North (در سال 1994)، و در فیلم Pulp Fiction(در سال 1994) به کارگردانی Quentin Tarantino، Twelve Monkeys (سال 1995) به کارگردانی Terry Gilliam، فیلم علمی تخیلی The Fifth Element (در سال 1997) به کارگردانی Luc Besson، و فیلم حماسی The Sixth Sense (در سال 1999) به کارگردانی M. Night Shyamalan.
بازی های بعدی وی در فیلمهایی چون : فیلمی گانگستری-کمدی به نام Whole Nine Yards رقم خورد، بعد از آن باز هم با کارگردانی M. Night Shyamalan در فیلم Unbreakable (در سال 2000) بازی کرد. همچنین وی در دو فیلم درام نظامی Hart's War (در سال 2002) و Tears of the Sun (در سال 2003) حضور یافت که هر دو فیلم چنان مورد توجه منتقدان و بینندگان قرار نگرفتند. ویلیس باز هم زیر نورافکن ها رفت و فیلمی که بر اساس کتاب رمان Frank Miller ساخته و از نظر انتقادی هم تحسین شده بود، به نام Sin City (در سال 2005) را بازی کرد. همچنین به عنوان صدا گذار در سال 2006 صدای "RJ"، راکنی در انیمیشن Over the Hedge، را صدا گذاری کرد. با بازی در Die Hard 4، با نام Live Free or Die Hard، تماشاگران با دیدن دوباره John McClane به وجد آمدند.

 

alt
 


سبک بازیگری
سبک بازیگری وی بیشتر در حوزه فیلمهای اکشن خلاصه میشود. مانند فیلم Die Hard، Red، Tears Of The Sun و غیره، البته تا حدودی نیز فیلمهای درام نیز کارکرده. از آن جمله میتوان به The Sixth Sense اشاره داشت. پیشتر هم گفته شد، در دبیرستان به کارهای درام علاقه پیدا کرده بود، اما بیشتر در کارهای اکشن موفق بوده.

زندگی شخصی
در اولین شب اکران فیلم "Stakeout"، ویلیس دمی مور را ملاقات و در تاریخ 21 نوامبر سال 1987 با وی ازدواج کرد و قبل از اینکه در 18 اکتبر 2000 از یکدیگر جدا شوند صاحب سه دختر به نامهای: رومر ویلیس (متولد 16 آگوست 1988)، اسکات لارو ویلیس (متولد 20 جولای 1991) و تالولا بلی ویلیس (متولد 3 فوریه 1994) شدند.
این زوج هیچ دلیلی برای این طلاق به عموم ندادند. ویلیس راجع به طلاقشان گفت "احساس میکنم که در جایگاه یک پدر و یک شوهر شکست خورده ام".
بعد از طلاق آنها، شایع شد که آن دو قصد دارند دوباره با هم ازدواج کنند، تا اینکه دمی مور با اشتون کوچر ازدواج کرد. ویلیس رابطه نزدیک خود را با دمی مور و اشتون کوچر حفظ کرد، حتی در عروسیشان هم شرکت کرد. ویلیس و مور هم اکنون سرپرستی دخترانشان را بین هم تقسیم کرده اند.
ویلیس با بروک برنز نامزد کرد تا اینکه آنها نامزدیشان را در سال 2004 بعد از 10 ماه بهم زدند. در 21 مارس مارس 2009، وی با "اما همینگ" ازدواج کرد. مهمانان عروسیشان شامل، سه دخترش، دمی مور و اشتون کوچر بودند. جشن آنطور که باید، رسمی نبود، بنابراین شش روز بعد آن دو دوباره در "Beverly Hills" یک عروسی رسمی و با شکوه گرفتند. ویلیس به داشتن بچه های بیشتر علاقه دارد.

 

altفعالیت های اجتماعی و سیاسی
در سال 1988، ویلیس و دمی مور برای ریاست جمهوری فرماندار ماساچوست، مایکل اس.پیوککس، فعالیت کردند. چهارسال بعد ویلیس اسپانسر دور دوم انتخابات ریاست جمهوری جورج بوش شد و سخنگوی بیل کلینتون هم بود.
در سال 1996، وی به طور مستقیم از جمهوری کلینتون در برابر رقیب او، باب دال، حمایت میکرد. زیرا "دال" از دمی مور به خاطر نقشش در فیلم "Striptease" ایراد گرفته بود.
ویلیس سخنران مجمع جمهوری ملی سال 2000 بود و در آن سال، فعالانه از جورج بوش حمایت میکرد. او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 هیچ حمایتی، از جمله حمایت مردمی و اعانه ای، انجام نداد. در چند مصاحبه در ژوئن سال 2007 وی خاطر نشان کرد که هنوز هم از چند ایدئولوژیست جمهوری خواه حمایت میکند.

فیلمها و کاراکتر های معروف
پیشتر هم گفته شد که بازی وی در مجموعه فیلمهای Die Hard خیلی مورد توجه قرار گرفتند و بیشتر به خاطر همین فیلم، و شخصیت محبوب و قهرمان داستان، جان مکلین، شناخته شده است.
به جز این کار، بروس ویلیس در فیلمهای دیگری نظیر : North ، Pulp Fiction، Twelve Monkeys، The Fifth Element، و فیلم بسیار جذاب The Sixth Sense اشاره داشت که نه تنها طرفداران و خبرنگاران زیادی را به جنب و جوش آورد، بلکه نظر منتقدین را نیز به خود جلب کرد.
از این بین میتوان گفت که بیشتر فیلمهای Pulp Fiction و Die Hard، سهم بیشتری برای وی، در هالیوود داشتند.

 


altجوایز و افتخارات

 

 • نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره ساترن برای The Sixth Sense در سال 2000
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره ساترن برای Armageddonدر سال 1999
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره ساترن برای Twelve Monkeys در سال 1996
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره ساترن برای Death Becomes Her در سال 1993
 • نامزد جایزه بامزه ترین اجرای بازیگر مهمان در جشنواره American Comedy برای "Friends" در سال 2001
 • نامزد جایزه بازیگر مرد برگزیده از جشنواره Blockbuster Entertainment برای Unbreakable در سال 2001
 • برنده جایزه بازیگر مرد برگزیده از جشنواره Blockbuster Entertainment برای The Sixth Sense در سال 2000
 • برنده جایزه بازیگر مرد برگزیده فیلم های علمی تخیلی از جشنواره Blockbuster Entertainment برای Armageddon در سال 1999
 • برنده جایزه بازیگر نقش مکمل مرد برگزیده از جشنواره Blockbuster Entertainment برای The Siege در سال 1999
 • برنده جایزه بازیگر مرد برگزیده از جشنواره Blockbuster Entertainment برای The Jackal در سال 1998
 • نامزد جایزه بهترین اجرای دسته جمعی در جشنواره Critics Choice برای Sin City در سال 2006
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره Chlotrudis برای Pulp Fiction و Nobody's Fool در سال 1995
 • برنده جایزه بهترین اجرای بازیگر مهمان فیلمهای کمدی از جشنواره امی برای Friends در سال 2000
 • برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره امی در "Moonlighting" برای دو سال پیاپی 1986 و 1987
 • برنده جایزه بهترین بازیگر بین المللی از جشنواره Golden Camera در سال 2005
 • نامزد جایزه بهترین اجرای بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره گلدن گلاب برای In Country در سال 1990
 • نامزد جایزه بهترین اجرای بازیگر مرد از جشنواره گلدن گلاب برای "Moonlighting" در سال 1988
 • برنده جایزه بهترین اجرای بازیگر مرد از جشنواره گلدن گلاب برای "Moonlighting" در سال 1987
 • نامزد جایزه بهترین اجرای بازیگر مرد از جشنواره گلدن گلاب برای "Moonlighting" در سال 1986
 • نامزد جایزه بهترین صداگذاری در انیمیشن از جشنواره Blimp برای Over the Hedge در سال 2007
 • نامزد جایزه بهترین صداگذاری در انیمیشن از جشنواره Blimp برای Rugrats Go Wild در سال 2004
 • نامزد جایزه بهترین اجرای بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم MTV برای The Sixth Sense در سال 2000
 • نامزد جایزه بهترین اجرای بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم National برای Live Free or Die Hard در سال 2007
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد اکشن از جشنواره People's Choice در سال 2008
 • نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره People's Choice در سال 2008
 • برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در برنامه های تلویزیونی لز جشنواره People's Choice در سال 1986
 • برنده جایزه بدترین بازیگر مرد از جشنواره Razzie برای Armageddon و Mercury Rising و The Siege در سال 1999
 • برنده جایزه بدترین بازیگر مرد از جشنواره Razzie برای Color of Night و North در سال 1995
 • برنده جایزه بدترین بازیگر مرد از جشنواره Razzie برای Hudson Hawk در سال 1992


فیلموگرافی
به عنوان بازیگر:

 

 • The First Deadly Sin (1980)
 • The Verdict (1982)
 • A Guru Comes (1985)
 • Blind Date (1987)
 • The Return of Bruno (1988)
 • Sunset (1988)
 • Die Hard (1988)
 • That's Adequate (1989)
 • In Country (1989) / نامزد جایزه گلدن گلاب برای بهترین بازیگر مکمل مرد
 • Die Hard 2 (1990)
 • The Bonfire of the Vanities (1990)
 • Mortal Thoughts (1991)
 • Hudson Hawk (1991)
 • Billy Bathgate (1991)
 • The Last Boy Scout (1991)
 • The Player (1992)
 • Death Becomes Her (1992) / نامزد جایزه جشنواره ساترن برای بهترین بازیگر مرد
 • National Lampoon's Loaded Weapon 1 (1993)
 • Striking Distance (1993)
 • North (1994)
 • Color of Night (1994)
 • Pulp Fiction (1994) / نامزد جایزه جشنواره کلوترودیس (Chlotrudis) برای بهترین بازیگر مکمل مرد
 • Nobody's Fool (1994) / نامزد جایزه جشنواره کلوترودیس (Chlotrudis) برای بهترین بازیگر مکمل مرد
 • Die Hard with a Vengeance (1995)
 • Four Rooms (1995)
 • Twelve Monkeys (1995) / نامزد جایزه جشنواره ساترن برای بهترین بازیگر مرد
 • Last Man Standing (1996)
 • The Fifth Element (1997)
 • The Jackal (1997)
 • Mercury Rising (1998)
 • Armageddon (1998) / نامزد جایزه جشنواره ساترن برای بهترین بازیگر مرد
 • The Siege (1998)
 • "Franky Goes to Hollywood" (1999)
 • Breakfast of Champions (1999)
 • The Sixth Sense (1999) / نامزد جایزه جشنواره ساترن برای بهترین بازیگر مرد
 • The Story of Us (1999)
 • The Whole Nine Yards (2000)
 • Disney's The Kid (2000)
 • Unbreakable (2000)
 • Bandits (2001)
 • Hart's War (2002)
 • Grand Champion (2002)
 • Tears of the Sun (2003)
 • Rugrats Go Wild (2003)
 • Charlie's Angels: Full Throttle (2003)
 • The Whole Ten Yards (2004)
 • Ocean's Twelve (2004)
 • Hostage (2005)
 • Sin City (2005)
 • Alpha Dog (2006)
 • 16 Blocks (2006)
 • Fast Food Nation (2006)
 • Lucky Number Slevin (2006)
 • The Astronaut Farmer (2007)
 • Perfect Stranger (2007)
 • Grindhouse (2007)
 • Nancy Drew (2007)
 • Live Free or Die Hard (2007)
 • What Just Happened (2008)
 • Assassination of a High School President (2008)
 • Surrogates (2009)
 • Cop Out (2010)
 • The Expendables (2010)
 • Red (2010)
 • Catch .44 (2011)
 • The Cold Light of Day (2011) / در حال تولید
 • Lay the Favorite (2012)
 • Setup (2012) / در حال تولید
 • Looper (2012) / در حال تولید
 • Moonrise Kingdom (2012) / در مرحله پیش تولید
 • The Expendables 2 (2012) / در مرحله پیش تولید
 • Die Hard 5 (2012)


صدا گذار:

 

 • Look Who's Talking (1989)
 • Look Who's Talking Too (1990)
 • Beavis and Butt-Head Do America (1996)
 • Over The Hedge (2006)


نویسنده:

 

 • Hudson Hawk (1991)


تهیه کننده:

 

 • Hostage (2005)
 • 16 Blocks (2006)
 • Live Free or Die Hard (2007)
alt

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط با مطلب در حال مطالعه

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3411615
 

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.