Limon Tour
World Guide
DriveZona
Tranzito
پنج شنبه, 04 مرداد 1403
ثبت نام
صفحه اصلی  >  آخرین اخبار  >  آخرین اخبار سینمای ایران  >  برخی از روز اول میخواستند مدیر سینمایی را ناموفق نشان دهند/ هرکاری انجام دهیم عده ای برای هجمه آماده هستند
برخی از روز اول میخواستند مدیر سینمایی را ناموفق نشان دهند/ هرکاری انجام دهیم عده ای برای هجمه آماده هستند

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برنامه هفت با گلایه از رسانه ها در دامن زدن به حاشیه های سینما از راه حل مسائل و مشکلات اخیر سینمای ایران، وضعیت خانه سینما،مسکن هنرمندان،برکناری های صورت گرفته در سازمان سینمایی و... سخن گفت.

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگوی ویژه برنامه زنده هفت در خصوص حضور فیلم اولی ها در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: «یکی از نقاط قوت جشنواره امسال حضور فیلم های با کیفیت و خوب فیلم اولی هاست که در کنار پیشکسوتان سینما آثار قابل قبولی از این قشر به جشنواره ارسال شده است».
 

alt


وزیر ارشاد در پاسخ به مجری برنامه درخصوص ایجاد زمینه تعامل توسط وزارت ارشاد میان اهالی سینما توضیح داد: «تأکید وزارت ارشاد همواره بر تعامل میان اهالی سینما بوده است نه تقابل میان آنها.نمی خواهیم بگوییم مدیران توانسته اند تاکنون این کار را به درستی انجام دهند اما تأکید ما بر این بوده که مشکلات را به حداقل برسانیم».

گاهی اوقات مطالبی درخصوص سینما گفته می شود که خیلی پرت است

وی با اشاره به اینکه هر چه همگرایی و همدلی بین اهالی سینما بیشتر باشد به نفع سینماست، ادامه داد: «از همه پیشکسوتان و بزرگان سینما دعوت می کنم در جشنواره فیلم فجر مشارکت کنند تا جشنواره محلی برای دوستی ها باشد».

حسینی افزود: «این که همه گروه ها و تشکل ها برای بیان دیدگاه ها و نظراتشان در جشنواره مشارکت کنند موجب می شود که افراد از نزدیک مسائل را ببینند و بدون اطلاع حرفی را نزنند.گاهی اوقات مطالبی گفته می شود که خیلی پرت است».

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص همکاری سایر استان های کشور در برگزاری جشنواره فجر گفت: «تاکنون استان هایی برای اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر درخواست داده اند که ? استان که مجهز به تجهیزات دیجیتال است قطعی شده اند».

فضا را طوری نشان می دهند که انگار همه چیز تعطیل است 

وی با اشاره به اینکه در رسانه ها حاشیه سینما غالب شده، ادامه داد: «امسال حدود ?? فیلم به جشنواره رسیده اما فضا را طوری نشان می دهند که انگار همه چیز تعطیل است و حال کسی خوب نیست».

حسینی درخصوص وضعیت حمایت از هنرمندان اظهار داشت: «صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان هیچ محدودیتی در استفاده هنرمندان از بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی و سایر خدمات ندارد و همه هنرمندان حتی در دور افتاده ترین مناطق نیز می توانند از این خدمات استفاده کنند».

به 1300سینماگر درجه هنری داده ایم

وزیر ارشاد در خصوص اعطای درجه هنری به هنرمندان اظهار داشت: «تاکنون به حدود 1300 نفر درجه هنری داده ایم و هر کدام از سینماگران می توانند با ارائه مدارک این مدرک را دریافت کنند که درجه یک آن با مدرک دکتری برابری می کند البته این درجه تا زمانی که این افراد مشغول به کار باشند ارزشمند است و برای بازنشتگان کارایی ندارد اما برای هنرمندان بازنشسته نیز در هیأت دولت عنوان نشان هنری دولتی را در نظر گرفته ایم».

وی درخصوص طرح اعطای نشان هنری دولتی بیان کرد: «اسامی 5 هنرمند را در هیأت دولت مطرح کردیم که تاکنون به یک نفر آنها یعنی محمدعلی کشاورز نشان هنری دولتی تعلق گرفته که این نشان در زمان بازنشتگی نیز کارایی دارد. داوود رشیدی، عزت الله انتظامی و ژاله علو نیز جزو افرادی هستند که برای آنها نیز نشان هنری درنظر گرفته خواهد شد».

نباید از اعتراض های عده ای واهمه داشته باشیم

وزیر ارشاد در خصوص فعالیت این وزارت خانه در سه سال اخیر در حوزه سینما بیان کرد: «در این سه سال حدود 250 فیلم ساختیم که تنها 18 مورد یعنی حدود7 درصد آن بحث برانگیز بوده است».

حسینی افزود: «نباید از اعتراض های عده ای از افراد واهمه داشته باشیم زیرا که ما همواره بر قانون و رعایت ضوابط تأکید داشته ایم. در همه دستگاه ها یک سری قوانین و قوائد وجود دارد که همه از آن پیروی می کنند در حوزه سینما نیز باید همه بپذیرند که یک مرجع باید پاسخگو باشد».

وی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد پاسخگوی مسائل سینما و تصمیم گیرنده برای آن خواهد بود، بیان کرد: «همه این اصل را که نمی توان دولت در دولت داشت را پذیرفته اند».

گلایه وزیر ارشاد از رسانه ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با گلایه از رسانه ها در دامن زدن به حاشیه های سینما اظهار داشت: «رسانه ها به جای تلطیف فضا بر حاشیه ها دامن زدند تقاضای من این است که کمک کنند تا مشکلات سینما حل شود».

حسینی با اشاره به اینکه در سینماهای همه دنیا مشکلات وجود دارد، بیان کرد: «شبکه خانگی در گذشته 40 میلیون محصولاتش را فروخته که اکنون این رقم به 250 میلیون تومان رسیده که این رشد قابل ملاحظه ای است».

وی با اشاره به اینکه برخی از مسائل و آسیب ها باید در فیلم ها نشان داده شود، ادامه داد: «نمی توانیم بگوییم هیچ خلافی را در فیلم ها به نمایش درنیاورند این کار باید به گونه ای انجام شود قبح زدایی نشود، وزارت ارشاد خودش فیلم ها را مدیریت می کند و نمیخواهیم مروج فیلم هایی شویم که چهارچوب ها را رعایت نمی کنند».

وی با اشاره به اختلافات موجود برای اکران فیلم ها بیان کرد: «اختلافات مربوط به مسائل گذشته است که در جلسه ای که اخیرا برگزار شد تصمیم بر حل آنها گرفته شود و نتیجه آن نیز صدور حواله اکران برای سینما آزادی بود».

حسینی افزود: «برای فیلم «من و زیبا» حواله اکران صادر شده و شواری صنفی نیز قرار است برای دو فیلم دیگر هم حواله صادر کند».

تکلیف صنوف در خانه سینما باید روشن شود

وزیر ارشاد در خصوص خانه سینما نیز بیان کرد: «در بحث خانه سینما اشکالات قانونی ای وجود داشت که تأکید ما بر رعایت قانون بود، باید تکلیف صنوف مشخص می شد و اساسنامه ای قانونی برای آن در نظر گرفته می شد که اکنون با تشکیل گروهی متشکل از نمایندگان خانه سینما، سازمان سینمایی و یک نفر نیز از طرف رئیس جمهور اساسنامه ای تنظیم شود و بعد از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی این خانه با عنوان جدید و یا با همین نام کار خودش را دوباره از سرگیرد که البته وضعیت فعالیت های صنوف نیز در این اساسنامه باید معین شود».

وی ادامه داد: «بعض ها فکر می کنند کل سینمای ایران مسأله دار است و همه سینماگران مشکل دارند. 

برخی از روز اول میخواستند مدیر سینمایی را ناموفق نشان دهند

حسینی با اشاره به اینکه برخی سینماگران اعتقاد دارند که مدیران سینمایی نباید از میان سینماگران باشند، توضیح داد: «این یک دیدگاه است که اگر مدیر سینمایی از میان سینماگران باشد ممکن است مشکلاتی که از قدیم با برخی از آنها داشته عامل و شروع برخی از اختلافات در سینما باشد اما تمام توان مدیریت سینمایی کشور تاکنون برای حل و رفع مسائل بوده است در حالیکه بعضی از افراد از روز اول بنا را بر این گذاشته بودند که مدیر سینمایی را ناموفق نشان دهند».

وزیر ارشاد ادامه داد:«شمقدری تاکنون بسیاری از کارها و توقعات مورد انتظار را انجام داده و با قوت در حال انجام ادامه کارهاست که اگر مسائل حاشیه ای اصل نمی شد گام های بلندتری برداشته می شد».

سند سینما در نوبت بررسی شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد

وی در پاسخ به گبرلو در خصوص وظایف و کارهای شورای عالی سینما اضافه کرد: «شورای عالی سینما لازم نیست که برای پیگیری امور هر هفته جلسه برگزار کند بلکه این شورا در یک جلسه اهداف کلی را مشخص می کند و ما نیز سند سینما و جزئیات آن رادر این شوراتعیین کردیم که در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است و هنوز نوبت به بررسی آن نرسیده است».

حسینی در خصوص وضعیت مسکن هنرمندان بیان کرد:«? هزار مسکن به سینماگران در شهرهای پرند و پردیس تعلق می گیرد که تا پایان این دولت این کار را انجام خواهیم داد همچنین پیش از این نیز ودیعه مسکن از طریق صندوق هنرمندان به سینماگران داده شده است».

وی درخصوص جشنواره پروین اعتصامی اظهار داشت: «برای جلوگیری از تعطیلی این جشنواره هرگونه حمایتی که لازم بود انجام دادیم، جشنواره های مقاونت و دفاع مقدس چندین سال بود که برگزار نمی شد اما به همت مدیران سینمایی دو دوره است که برگزاری این جشنواره از سرگرفته شده است».

وزیر ارشاد افزود: «با توجه به اینکه در شرایط حال حاضر بسیاری از ارگان ها با مشکل اعتبار مواجه هستند، یکی از دلایل ایجاد سازمان سینمایی افزایش اعتبار برای بخش سینما و جدا شدن اختیارات مالی بوده است».

وی در خصوص وضعیت افزایش سالن های سینمایی کشور افزود: «تاکنون 61 سالن سینما بازسازی یا احداث شده است که از این رقم 15 مورد احداث انجام شده همچنین 33 سالن نیز در دست ساخت داریم که تا پایان دولت افتتاح خواهند شد».

فیلمخانه تا پایان بهمن افتتاح می شود

حسینی در خصوص فیلم خانه نیز بیان کرد:«در ساختمان سینمایی وزارت ارشاد فیلم ها و آرشیوهای ارزشمندی وجود داشت که مکان مناسبی برای آنها وجود نداشت که به این منظور فیلم خانه را برای این بخش تا پایان بهمن ماه افتتاح خواهیم کرد».

وی در خصوص حضور ایران در فضاهای بین المللی اظهار داشت: «همین که پرچم جمهوری اسلامی ایران در این فضایی که فشارهای زیادی علیه کشورمان وجود دارد در مجامع بین المللی بالا رود دارای ارزش و اهمیت زیادی است، در هفته فرهنگی 16 کشور بین المللی حضور پیدا کرده ایم ولی تلاش کرده ایم از ورود فیلم هایی که سیاه نمایی برای ایران می کنند به این جشنواره ها جلوگیری کنیم.در هفته فیلم اندونزی آنقدر استقبال زیاد بود که برخی بر روی زمین نشسته بودند».

وی در خصوص برکناری های اخیر در سازمان سینمایی اذعان داشت:«ما هرکاری را انجام دهیم عده ای برای هجمه آماده هستند، جابه جایی مدیران اتفاق معمولی است و زمانی که یک مدیر انگیزه اش را از دست دهد تغییر و جابه جایی برای بهتر شدن کارها ضروری است».

همه می گفتند بیشتر از سه ماه در وزارت ارشاد دوام نمی آورم

حسینی در پاسخ به گبرلو در خصوص شایعه برکناری اش بیان کرد: «از ابتدای دولت دهم که به این وزارتخانه آمدم همه می گفتند بیشتر از سه ماه دوام نمی آورم».

وی در پایان عنوان کرد: «این لشکرکشی ها و حاشیه به نفع سینمای کشور نخواهد بود و در فضایی که سینمای جهان در حال ساخت فیلم بر علیه اسلام و ایران است باید بهتر و موثرتر کار کنیم».

منبع:سینماپرس

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط با مطلب در حال مطالعه

تحلیل و بررسی ها

فروش ایالات متحده

53 $-M
فروش جهانی
3.4 $-M
فروش کلی
56.4 $-M

The Conjuring

 The Conjuring (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

279 $-M
فروش جهانی
308 $-M
فروش کلی
587.8 $-M

Despicable Me 2

 Despicable Me 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

82 $-M
فروش جهانی
8.7 $-M
فروش کلی
90.8 $-M

Grown Ups 2

 Grown Ups 2 (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

33.7 $-M
فروش جهانی
--- $-M
فروش کلی
33.7 $-M

Turbo

 Turbo (2013) on IMDb

فروش ایالات متحده

72.8 $-M
فروش جهانی
110 $-M
فروش کلی
183 $-M

Pacific Rim

 Pacific Rim (2013) on IMDb

کپی رایت

این سایت تحت مالکیت مجموعه فرهنگی سینماسنتر میباشد و فعالیت آن مطابق قوانین میباشد، کلیه حقوق مطالب منتشر شده در این مجموعه متعلق به مجموعه فرهنگی سینماسنتر و مشمول قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مولفین است. لذا هر گونه کپی برداری بدون قید منبع و نام نویسندگان نقض صریح قوانین کپی رایت محسوب گشته و مشمول مجازاتهای تعریف شده برای این نوع جرم می گردد. برای هر گونه برداشت از مطالب قبلا با مسئولان سایت هماهنگی حاصل نمائید.

سینماسنتر
مرجع نقد و بررسی فیلم و سریالهای تلویزیونی
 
تلفن: 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وبسایت: http://CinemaCenter.ir

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2746
مطالب
1050
وب لینک ها
6
نمایش تعداد مطالب
3457728
 

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار

ورود/خروج

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

پر کردن فیلد های ستاره دار ضروری است.